Lisa Ellis

Yatırımcı İlişkileri, Finansal PR Uzmanı

Lisa sıradışı nitelikte yeteneklere sahip üst düzey finansal iletişimci, yatırımcı ilişkileri ve finansal PR uygulayıcısıdır. Meslek hayatı hem kurumların iletişim departmanlarında, hem de iletişim acentalarında görev alarak gelişmiştir.

Kurumsal alanda kablosuz ağ üzerinden iletişim (wireless networking) ürünleri sunan Madge Networks firmasında network hizmetlerini yönetmiştir. NASDAQ sermaye piyasasında listelenmiş olan firmanın ABD Yatırımcı İlişkileri ve İletişim Müdürü olarak dönüşümünün ve girift kurumsal yapısının Wall Street’te tanıtımını ve satışını yapmıştır. NYSE’de listelenmiş büyük bir sigorta şirketi olan Corroon & Black’ta Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak çalışmıştır.

İletişim acentalarından GS Schwartz’da İdari Başkan Yardımcısı ve New York Yönetim Kurulu Üyesi pozisyonunda bulunmuştur. Daha önce New York’ta Anreder and Company’de Yönetici Direktörlük yapmış, Robinson Lerer & Montgomery Finansal PR firmasında ise Müdür Yardımcısı pozisyonunda Fortune 500 (en büyük 500 Firma listesinde yer alan) şirketlerden bir çoğunun kurumsal, finansal ve kriz ortamında iletişimlerini gerçekleştirmiştir.

Hizmet verdiği müşteriler arasında Hanson Industries, SunAmerica, Quantum Chemical, Pfizer, Six Flags, Time Warner, Scotts va Nath & Rosenthal bulunmaktadır.

Yale Üniversitesi mezunudur. Money Dergisinde “Emeklilikte Rahat Yaşama” ve “Para Danışmanı” makalelerini yazmıştır.