Steve Rose

Üst Düzey Kurumsal ve Finansal İletişim Stratejisti

Finansal medya ve yatırımcı ilişilerinde geniş birikimli olup, şirket birleşimlerinde medya ve kurum içi iletişim, dava süreç ve krizlerinde iletişim stratejisi geliştirme uzmanıdır.

Tanınmış iletişim kurumlarında ve Fortune 500 firmalarında üst düzey görev yapmış, finansal ve profesyonel hizmet, varlık yönetimi, hedge fonu, yeniden yapılandırma, sağlık, kimya, plastik ve bilişim teknolojisi sektörleri müşterilerine hizmet vermiştir.

Hullin Metz & Co. İdari Başkan Yardımcısı iken yeniden yapılandırma eksperi Wilbur Ross & Co.’nun stratejik danışmanı olarak çelik, kömür, tekstil, oto parçaları üretim, riskli finansman şirketi yatırımlarında medya ilişkilerini yönetti. Newmont Mining firmasının, Güney Afrika AngloGold firmasıyla rakip ve çekişmeli olarak, Normandy Mining-Avusturalya ve Franco-Nevada Mining-Kanada firmalarıyla birleşiminde üst düzey görevlisi olarak çalıştı ve Institutional Investor Dergisinde “CEO Q&A, yani “CEO Soru & Cevap” yazısını hazırlayarak ”Yılın İşlemi” ödülü almasını sağladı. Japon Kao Corporation firmasının Clairol firmasını almak için, P&G firmasına rakip teklifinde iletişim yaptı. Human Genome Sciences, PharmAthene, Shire Pharmaceuticals, Dalton Invetments, NCR, yapılandırma yönetim firması Conway Del Genio Greis & Co. ve en büyük Fransız hedge fonu Capital Fund Management firmalarına hizmet verdi.

Daha önce, United States Surgical Corporation’da Kıdemli Direktör olarak C-suite yöneticilere kurumsal pozisyonlama, finansal iletişim, M&A, olay ve kriz idaresi iletişim danışmanlığı yaptı. Firmanın üç adet personel azaltma döneminde ve Tyco International tarafından satın alımında dış ve iç iletişim stratejilerini şekillendirdi.
Müdür Yardımcısı olarak Hill & Knowlton’da ve Bozell Public Relations’da Allergan Optical, BF Goodrich, Burlington Industries, Clifford Chance, Dow Chemical, DuPont, GTE, Herman Miller, Kodak, Minolta, Monsanto, Northrop, P&G, RJR Nabisco and The Society of the Plastics Industry için iletişim hizmeti verdi.

Association for Corporate Growth, National Reality Club, The Princeton Club of New York, Marketing Executives Networking Group ve Junto Dernekleri üyesi olup Fairfireld Halkla İlişkiler Derneği başkanlığında ve M&A Advisor yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Fordham Üniversitesi’nden İletişim dalında Master ve Iona Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden lisans dereceleri almıştır. Connecticut Üniversitesi Yatırımcı İlişkileri ve Dale Carnegie Toplu Hitabet Koçluğu sertifikalarına sahiptir. New York, Fordham ve Iona Üniversitelerinde stratejik iletişim dersleri vermiştir.