Hizmetlerimiz

Kapital Danışmanlığı

Kapital danışmanlığı desteğimiz, özellikle uluslararası M&A, kısmi satış, bölümsel satış, JV (ortak girişim), yeniden yapılanma ve mali kriz dönemlerinize odaklıdır. Çok uluslu ve değişik kültürlerde oluşmuş deneyim, anlayış ve bilgi birikimimiz, sizlere ulaşacağınız piyasaların gereklerini ve çalışma tarzlarını bilerek hazırlanıp hareket etmenizde önemli değer katkısı sağlayarak, kapital arayışınızı kolaylaştıracak ve neticelendirecektir.

TMC büyük yatırım bankaları kalitesindeki hizmetlerini hem global olarak, hem daha dikkatli, daha etkin ve makul şartlarla vermektedir. Aynı zamanda, gerek şirket büyüklüğü ve gerekse risk içeriği veya çalışma şartları sebebiyle büyük bankaların radarları dışında kalan kapital işlemlerine de danışmanlık yapmaktayız.

Yatırım Tekliflerinin Sunumu

Yatırım teklifinizin içeriği ve sunumunuzun kalitesi başarıyı gerçekleştirebileceği gibi en baştan söndürebilir de.

İlk aşamada size, kendi yatırım teklifinizi, hedef alınacak yatırımcılarınız gözüyle görebilmenizde yardımcı olacağız. Ardından, ABD şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin de yatırım tekliflerinde rutin yaptıklari gibi, teklifinizin tam anlamıyla Wall Street profesyonel finans lisanında hazırlanmasında destek verecek, gerektiğinde bizzat hazırlayacağız. Burada önemli unsur, yatırımcı lisanıyla ve finans piyasasının gerçek oyuncularını tatmin edici sunum vermektir – ki bu sadece yabancı denetleme kurumlarıyla veya yurtdışı eğitimlilerle ulaşıcak bir hedef değildir.

İhtiyacınız aynen ABD’nin ileri gelen şirketlerinin yaptığı gibi, Wall Street piyasasında yoğurulmuş, ekonomik dalgalanmalarda yatırım bankacılığı yapmış tecrübeli danışmanlara başvurmaktır. Önemli olan piyasa ve finansman uygulama tecrübesidir.

Başlangıç noktasında, size has optimal kapital yapısı önerilerimiz olacaktır. Ardından sunmanız gereken bilgi ve verilerde yardımcı olacağız. Bu yaklaşımla teklifinizin doğru ve olumlu algılanır içerikle, yatırım kararı verecek profesyonellerin ve ekiplerinin teklifinize sıcak bakma imkanını yakalanması ve ilgilerinin maksimizasyonu hedeflenecektir.

Ekibimiz, ABD ve uluslararası sermaye piyasaları profesyonelleri olup meslek hayatları boyunca saymakla bitmeyen yatırım sunumları ve yatırım bilgi memorandumları hazırlamış, yatırım değerlendirmesi yapmış ve bizzat yatırım komitelerinde görev almış, Wall Street yatırım bankacıları ve danışmanlık şirketleri üst düzey görevlilerinden oluşmaktadır. Bu değerli deneyim birikimine ilave olarak, piyasada zor ratlanan, çeşitli ekonomik ve piyasa dalgalanmalarında ilk elden pekçok finansman, yeniden yapılandırma ve yatırım yapmış olan ekibimiz, sizlere yatırım teklifinizde hedef yatırımcılarınızın kapital ihtiyacınıza olumlu bakmak için tam olarak neleri bilmeleri ve anlamaları gerektiğini, tüm bunları yatırımcının kendi hedeflerine nasıl bağlayacağını ve yatırımcıların tereddüt edebilecekleri noktaların neler olacağını en baştan bilerek, gereken ve ikna edici şekilde önden cevaplamış olabilmenin avantajlarını sağlayacaktır.

Bilgi memorandum kitabınız ve sunumunuz varsa, başarı ihtimalinizin maksimizasyonuna yönelik olarak, dökümanlarınızı yatırımcı gözüyle bakan ince ayarlı önerileri ve değişikliklerimizle sizlere yardımcı olacağız.

Kapital Bulma

İhtiyacınıza ve yatırımcı hedef tercihlerinize göre yerel veya uluslararası kaynaklardan, özsermaye, borç veya ikisinin karışımından oluşabilecek mezzanine, hybrid vb. türde değişik finans enstrümanları kullanımıyla kapital bulmanıza yardımcı olabiliriz. Kullanmak istenen kapital türünün her biri kendine has uzmanlık gerektirir – bizler TMC’de her yatırım teklifini, en olumlu ve avantajlı olabilecek şekilde tüm anahtar veri ve değişkenlere göre dizayn ederek çalışırız.

Kurumsal finansman ve sermaye piyasası deneyimimiz muhtelif endüstri, lokasyon, yatırım hedefi ve risk yelpazesini kapsamış olduğundan, geniş bir sermaye kitlesine hitap edebilecek ve pekçok yatırımcıya aracılığımızla ulaşabileceksiniz. Ve bizler, hiçbir noktada ana hedefiniz olan kapital teminini ve bunula birlikte vade, geri ödeme veya kazanç temini parametreleriniz çerçevesini gözardı etmeyiz.

  • Borç Kapitali
  • Özsermaye Kapitali
  • Mezzanine/Hybrid Kapital