Sean Mahoney

Bilişim Mimarı

İnternet sektöründe 15 yıldır çalışmakta olan Sean Mahoney, özel firmalara, kamu kurumlarının ve kâr amacı gütmeden kamu yararına çalışan çeşitli kuruluşların web ve mobil çözümleri üzerinde çalışmaktadır. TMC ile birlikte çalışan Next Step Digital firmasının Baş Bilişim Mimarı pozisyonundadır.

Farklı disiplinlerden türeme hybridler ve çok sayılı dijital projelerde geniş deneyim edinmiştir. Üzerinde çalıştığı her projede başarılı sonuca yönelik yenilikçi kaynak sağlar nitelikte, yaratıcı perspektif sunarak hizmet verir.

Yakın tarihte, American Museum of Natural History (“AMNH”, Amerikan Tabiat Tarihi Müzesi) Web sitesi, üstün başarı kazanmış olan New York Eyaleti Vergi Affı Web sitesi gibi pekçok Web sitesini geliştirmiştir. AMNH: Dinazor Koleksiyonu ve Kozmik Buluşlar, iPhone ve iPad aplikasyonlarını yapmıştır. Bilişim Mimarlığı, Kullanıcı Deneyimi, Grafik Dizaynı sahalarına odaklı birikimiyle birçok projenin geliştirilmesinde yönetici başkan olarak çalışmıştır.

State University of New York Columbia Greene Community College’de Web Dizaynı profesörü olarak ve Ulster County Workforce Investment Board’da (Ulster İlçesi Çalışanları Yatırım Kurulu) ders vermektedir.